Jak schudnąć ? Porady i informacje

Popularne diety odchudzające

W mediach ostatnimi czasy bardzo wiele mówi się o odchudzaniu i o byciu fit. Zachęcają do tego zarówno telewizja, jak i Internet oraz prasa. Każdy z nas marzy przecież o szczupłej i pięknej sylwetce, a także o zdrowiu. Również lekarze zabierają swój głos w tej dyskusji coraz częściej.
Okazuje się bowiem, że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej otyłe. Wiele osób zaczyna z tego powodu cierpieć na problemy zdrowotne. Pojawia się między innymi cukrzyca. Co najgorsze, ta przykra tendencja dotyczy również naszych dzieci. Wiele osób, pod wpływem mediów i rozmów ze znajomymi decyduje się na rozpoczęcie diety odchudzającej. Najczęściej wybierają one diety, o których jest obecnie głośno i które polecane są przez najpopularniejsze gwiazdy mediów. Niestety, może na nie czyhać pułapka w takim rozwiązaniu.
Okazuje się bowiem, że diety te często zagrażają naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Można dzięki nim faktycznie dość szybko schudnąć, jednak często powodują one bardzo przykre dla nas efekty uboczne. Na przykład dieta białkowa zakwasza organizm, a przez to może uszkadzać nerki i wątrobę.