Jak schudnąć ? Porady i informacje

Skuteczna dieta odchudzająca

Lekarze i dietetycy od wielu lat próbują opracować dietę odchudzającą, która będzie prawdziwym hitem i która pozwoli osobom otyłym szybko i w miarę bezboleśnie stracić nadmierne kilogramy, a następnie zachować piękną sylwetkę i wygląd. Trwają również liczne badania nad środkami, które mają wspomagać proces odchudzania.
Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nie ma metody na skuteczne schudnięcie, poza po prostu dostosowaniem się do racjonalnej i regularnej, normalnej diety. Specjaliści zalecają więc, aby spożywać każdego dnia około pięciu niewielkich i lekkich posiłków. Powinno się je oddzielać od siebie przerwami o takiej samej długości, które nie powinny przekraczać dwóch godzin. Dzięki temu nasz organizm wie, że nie będzie nigdy głodny i nie zabraknie mu pokarmu. Powoduje to, że normalnie wykorzystuje spożyte produkty i nie magazynuje ich w postaci tkanki tłuszczowej na później.
Poza tym, należy koniecznie każdego dnia wypijać minimum dwa litry wody niegazowanej mineralnej. Pomaga ona w procesach metabolicznych i sprawia, że pięknie oczyszczają się nerki oraz inne organy wewnętrzne.