Jak schudnąć ? Porady i informacje

Jak zadbać o skórę przy odchudzaniu

Czujemy się komfortowo, kiedy stosując diety odchudzające widzimy efekty w postaci szczupłej i zgrabnej sylwetki. Niestety czasami może się okazać, że chudnięcie może mieć też skutki uboczne w postaci obwisłej skóry.
Oczywiście nie chodzi nam o takie efekty, więc należy zadbać o to już na początku procesu odchudzania. Przede wszystkim nasze chudnięcie nie powinno być zbyt gwałtowne. Najlepiej, kiedy tygodniowo tracimy około kilograma. Wtedy nasza skóra ma czas na regenerację i powrót do pierwotnego stanu. Konieczne jest też zadbanie o odpowiednie nawodnienie. Nasz organizm potrzebuje wody do bardzo wielu procesów fizjologicznych. Jeśli dostarczamy jej zbyt mało, zaspokajany jest przede wszystkim system wewnętrzny. Woda jest pobierana z warstw skóry. Zaczyna jej więc brakować, a nasza skóra jest mało elastyczna i sucha. Trudniej jest też jej zregenerować się.
Podczas diety organizm powinien być dokarmiany warzywami i owocami, które w naturalny sposób dostarczają niezbędnych witamin. Szczególnie ważne są te, które zawierają witaminę C, odpowiedzialną m.in. za produkcję kolagenu, niezbędnego do tego, by nasza skóra wyglądała świeżo i młodo.