Jak schudnąć ? Porady i informacje

Jak zdrowo schudnąć?

Bardzo duży odsetek Polaków cierpi na problemy związane z otyłością. Mamy coraz większą nadwagę i często powoduje to u nas problemy ze zdrowiem. Obecnie z roku na rok znacznie wzrasta ilość osób chorych na cukrzycę, co również spowodowane jest złym trybem życia i śmieciowym jedzeniem.
Często osoby, które decydują się na zrzucenie zbędnych kilogramów, rozpoczynają dietę odchudzającą. Niestety, swoją wiedzę czepią one głównie z gazet i z Internetu i decydują się na dietę, która jest popularna. Oczywiście, można na takiej diecie sporo schudnąć w dość szybkim czasie, jednakże wiele z nich bardzo negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, doprowadzając nawet do chorób.
Najlepszym rozwiązaniem dla osób pragnących schudnąć jest przede wszystkim wizyta u dietetyka. Powinien oz przygotować odpowiedni jadłospis, dostosowany do naszej wagi, naszego trybu życia oraz do naszych preferencji kulinarnych. Poza tym, żadne odchudzanie nie powinno mieć miejsca bez odpowiedniej dawki ruchu fizycznego. Tylko sport pomaga przy spalaniu kalorii i buduje nasze mięśnie.