Jak schudnąć ? Porady i informacje

Szkodliwe diety odchudzające

Każdy, kto pragnie zrzucić swoje zbędne kilogramy i powrócić do prawidłowej wagi, decyduje się na przeprowadzenie diety odchudzającej. Najczęściej takie diety czerpane są z Internetu lub z kolorowej prasy. Często promują je swoimi nazwiskami gwiazdy i celebryci, którzy wskazują na wspaniałe efekty. Wiele osób kusi się więc na taką reklamę i nie zastanawia nad tym, w jaki sposób taka dieta wpłynie na ich organizm.
Okazuje się bowiem, że wiele z tych cudownych diet może prowadzić do poważnych chorób. Jedną z takich diet odchudzających jest na przykład dieta białkowa. Faktycznie pozwala ona na bardzo szybkie gubienie zbędnych kilogramów, ale niestety może nieść tragiczne skutki za sobą. Przede wszystkim, zakwasza ona bowiem organizm i może to powodować uszkodzenie nerek i wątroby.
Najlepszym rozwiązaniem, an które warto jest się zdecydować w takiej sytuacji, jest odwiedzenie profesjonalnego dietetyka. Taka osoba powinna nam opracować naszą indywidualną dietę i zaprojektować ją zgodnie z naszymi potrzebami i naszymi preferencjami żywieniowymi.