Jak schudnąć ? Porady i informacje

Odchudzanie całej rodziny

Większość osób, które pragną zrzucić swoje nadmiarowe kilogramy i pięknie wyglądać, napotyka na podstawowy problem w postaci braku zrozumienia ze strony domowników. W szczególności taki los spotyka kobiety, ponieważ to głównie one zajmują się przygotowywaniem posiłków w każdym domu. Jest na to jedna prosta rada – należy zachęcić swoich wszystkich domowników do zmiany sposobu odżywiania się.
Najczęściej okazuje się bowiem, że wszyscy żywimy się w podobny sposób i szkodzą nam te same produkty. Całej rodzinie z pewnością przyda się wprowadzenie do swojego menu dużo więcej kasz i warzyw, a ograniczenie w nim słodyczy i niezdrowych przekąsek.
Co najważniejsze, warto jest namówić wszystkich członków rodziny do wspólnego uprawiania aktywności fizycznej. Nie musza być to wcale sporty wyczynowe. Wystarczą zwykłe spacery lub wycieczki rowerowe. Z pewnością zbliży to wszystkich członków rodziny, a jednocześnie będzie pełniło dla nas rolę czynnika mobilizującego. Każdemu z nas przyda się wstać z kanapy i nieco poruszać każdego dnia.