Jak schudnąć ? Porady i informacje

Odchudzanie młodego dziecka

Wielu rodziców nie jest w stanie pogodzić się z diagnozą, kiedy lekarz stwierdza, że ich dziecko jest zbyt grube i ma nadwagę. Najczęściej rodzice cieszą się bowiem z tego, że dzieci mają apetyt i chętnie jadają. Rodzice nie podejrzewają nawet, że otyłość u dzieci może być ich winą.
Tymczasem, warto zauważyć, że to rodzice podają dzieciom posiłki od najmłodszych lat i to oni są całkowicie odpowiedzialni za to, zjadają najmłodsi. Bardzo często rodzice popełniają błąd polegający na podawaniu dzieciom słodkich i słonych przekąsek w postaci jogurcików i czekolad oraz chipsów. Są to produkty, które nie mają dla dzieci żadnych wartości odżywczych, a zawierają one jedynie puste kalorie. Dziecko nie odżywia się, a niestety przybiera znacznie na wadze.
Największym błędem, jaki popełniają współcześni rodzice, jest podawanie dzieciom słodzonych napojów. Nie podają oni dzieciom gorzkiej herbaty i wody mineralnej, ponieważ myślą, że nie posmakują one najmłodszym. W ten sposób przyzwyczajają dziecko do cukru i powodują u niego poważne uzależnienie na wiele lat.