Jak schudnąć ? Porady i informacje

Odchudzanie z pomocą telewizji

Dieta nie powinna być wprowadzana tylko i wyłącznie ze względu na chęć zrzucenia kilku kilogramów. Taka motywacja oczywiście jest w stanie przekonać bardzo dużo osób do wytężonych prac nad własną sylwetką, ale problematyczne staje się utrzymanie odpowiedniego reżimu dietetycznego i ćwiczeniowego w momencie, gdy dojdzie się do upragnionej wagi czy rozmiaru ubrań.
O wiele skuteczniejsze i bardziej długotrwałe jest podejście do diety jak do globalnej zmiany swojego stylu funkcjonowania, nowej życiowej filozofii. Ta wykracza zdecydowanie poza samo jedzenie określonych posiłków w konkretnych odstępach czasu czy przestrzegania liczby kalorii.
Dieta to dzisiaj także sposób myślenia, załatwiania swoich spraw zawodowych, gospodarowania osobistego czasu dla samodoskonalenia – otaczania się raczej pozytywnymi emocjami. Wszystkiego tego uczą dzisiaj już nie tylko poradniki, miesięczniki, magazyny i książki. To przede wszystkim telewizja, która ze swoim przekazem jest w stanie dotrzeć o wiele głębiej i dalej.