Jak schudnąć ? Porady i informacje

Odchudzanie małych dzieci

Coraz więcej rodziców dostrzega poważny problem u swoich dzieci. Okazuje się bowiem, że coraz więcej dzieci w Polsce jest otyłych. Lekarze są przerażeni statystykami i apelują do rodziców o rozwagę i zwrócenie uwagi na ten poważny problem.
Przede wszystkim bowiem, otyłość jest winą rodzica i opiekunów. Dziecko samo nie planuje swojego menu i nie organizuje również wolnego czasu. To rodzice podają dziecku niewłaściwe produkty i sprawiają, że przyzwyczaja się ono do słodkich napojów, słodyczy, słonych przekąsek i Fast foodów. Najczęściej nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że sami podali dziecku pierwsi jakiś szkodliwy i bardzo kaloryczny produkt.
Poza tym, rodzice nie dbają również o aktywność fizyczną dzieci. Wielu z nich nie zmusza dziecka do zabawy na zewnątrz i sami także nie ruszają się wcale. Dzieci więc spędzają całe godziny, tak samo jak oni, wpatrzone w ekran komputera, albo telewizora. Warto zastanowić się nad tym, ponieważ skala problemu jest naprawdę duża i może doprowadzić do złych wskaźników u coraz młodszych dzieci, a także wielu chorób.