Jak schudnąć ? Porady i informacje

Bezpieczne odchudzanie

Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach cierpi z powodu otyłości. Często pojawiają się u nich już pierwsze schorzenia i choroby spowodowane nadmiarowymi kilogramami. Lekarze zalecają takim osobom, aby postarały się zrzucić choć część tego balastu. Zazwyczaj takie osoby decydują się na rozpoczęcie kuracji odchudzającej. Najczęściej sięgają wtedy po diety, które pojawiają się w kolorach magazynach kobiecych lub na forach internetowych.
Jest to jednak nieprawidłowe postępowanie. Okazuje się bowiem, że popularne diety z gazet często mogą nam wyrządzić dużo więcej złego niż dobrego. Oczywiście powodują one, że szybko chudniemy, jednakże często wywołują też skutki uboczne. Na przykład badania dowiodły, że dieta białkowa może prowadzić do zakwaszenia organizmu, a w rezultacie do uszkodzenia tak ważnych organów, jakimi są nerki i wątroba.
Najlepszym rozwiązaniem, kiedy planujemy zrzucenie nadwagi, jest udanie się po poradę do dietetyka. Taka osoba powinna zaprojektować dietę specjalnie dla nas i dopasowaną do naszych potrzeb żywieniowych.