Jak schudnąć ? Porady i informacje

Diety odchudzające

Większość osób, które pragną schudnąć i poprawić swoją sylwetkę, decyduje się na zastosowanie jednej z popularnych diet odchudzających. Takie diety znaleźć można przede wszystkim w Internecie, ale pojawiają się one również w prasie kobiecej oraz mówi się o nich w telewizji. Polecają je przede wszystkim gwiazdy telewizyjne i inni celebryci.
Wiele się mówi o tym, że niektóre z nich faktycznie powodują spadek wagi, jednakże po ich stosowaniu pojawia się również wiele przykrych skutków ubocznych. Można nawet doprowadzić się do trwałych chorób. Jedną z takich diet jest na przykład dieta białkowa, która faktycznie powoduje szybką utratę zbędnych kilogramów, ale w rezultacie silnie zakwasza organizm.
Może to prowadzić nawet do uszkodzenia nerek i wątroby. Lekarze specjaliści i dietetycy bardzo doradzają stosowanie takich skrajnych diet, w których spożywa się jedynie jeden składnik pokarmowy. Najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie z profesjonalnym dietetykiem, który opracuje dietę specjalnie dla każdego pacjenta.