Jak schudnąć ? Porady i informacje

Odchudzanie dzieci

Rodzicom często bardzo ciężko jest się pogodzić z tym, kiedy ktoś twierdzi, że ich dziecko jest otyłe. Często cieszą się oni po prostu z tego, że dziecko dużo je i ma apetyt, a nie widzą skutków ubocznych tego działania. Bardzo często rodzice zastanawiają się nad tym, z czego wynika ta otyłość u ich dzieci i jak jej zaradzić. Przede wszystkim, należy zauważyć, że winni są zawsze rodzice. To od nich bowiem zależy to, co dziecko zjada i w jakich ilościach. To rodzice podają dziecku jedzenie i wyrabiają w nim nawyki żywieniowe.
Niestety, winą rodziców jest to, że ich dzieci często jedzą zbyt wiele słodyczy i słonych przekąsek. To rodzice podają im cukierki, chipsy i czekoladę, a także żelki i słodkie napoje.
Poza kwestią diety, pozostaje jeszcze całkowity brak ruchu u dzieci. Całe dnie spędzają one bowiem w szkolnych ławkach, a następnie w domu odrabiają lekcje. Kiedy mają już nieco wolnego czasu, nie spędzają go na podwórku grając w piłkę, a preferują za to gry komputerowe i konsole. Dzieci również często nalegają na zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego.