Jak schudnąć ? Porady i informacje

Odchudzanie małych dzieci sposoby

Lekarze i dietetycy wskazują, że coraz większa liczba dzieci jest bardzo otyła. Nasze dzieci przekraczają wszelkie normy i co się z tym wiąże – pojawiają się u nich również problemy ze zdrowiem. Jest to bardzo groźna sytuacja, dlatego należy zrobić wszystko, aby zapobiegać nadwadze i otyłości wśród dzieci.
Przede wszystkim, trzeba nieco zmienić nawyki żywieniowe dziecka. Nie można podawać mu słodkich napojów, ponieważ zawierają one bardzo dużo cukru i pustych kalorii. Dziecko powinno pić niesłodzone herbaty i wodę mineralną niegazowaną. Dodatkowo, koniecznie trzeba dziecku ograniczyć spożywanie słodyczy i słonych przekąsek. Zamiast tego można podawać warzywa i owoce.
Kolejnym krokiem jest oczywiście wprowadzenie aktywności fizycznej do życia naszego dziecka. Warto jest znaleźć jakiś sport, który możemy dzieckiem uprawiać razem i zrobić tego dobrą zabawę. Poza tym, nie wolno dziecka zwalniać z zajęć wychowania fizycznego, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Wybierajmy się również jak najczęściej na spacery.