Jak schudnąć ? Porady i informacje

Odchudzanie swojego talerza

Każdy, kto chce efektywnie i na stałe schudnąć, powinien zmienić swoje nawyki żywieniowe. Tylko dzięki temu można mówić o zdrowym chudnięciu. Nie ma sensu przechodzenie na dietę cud i później powrót do swoich utrwalonych zachowań kulinarnych. Najlepszym wyjściem jest diametralna zmiana sposobu odżywiania. Tylko w ten sposób można cieszyć się dłużej z efektów.
Przede wszystkim, koniecznie należy zmniejszyć porcje posiłków. Oczywiście śniadanie może pozostać obfite, jednak kolacja powinna być już bardzo lekka. Najważniejsze jest, żeby jadać regularnie i spożywać pięć posiłków w ciągu dnia. Powinny je również dzielić równe odstępy czasu.
Poza tym, warto też pomyśleć o zmianie sposobu przygotowywania swoich posiłków. Nie należy smażyć, a już na pewno nie na głębokim tłuszczu. Można zaś zdecydować się na patelnię grillową. Doskonałą metoda przygotowywania potraw jest gotowanie na parze, lub pieczenie w folii. Poza tym, należy pamiętać również o tym, żeby nie podjadać pomiędzy posiłkami. Jest to największy wróg osób odchudzających się.